Semprehask

O nas

 

Główny szlak działań projektu Sempre – HASK wyznacza konserwacja i renowacja zabytków, dyscyplina w swej istocie konserwatywna wymagająca przede wszystkim indywidualnego, nieszablonowego podejścia do każdej realizacji wpisującej się swym charakterem w szeroko pojętą ochronę dziedzictwa narodowego.

W swej działalności Sempre-HASK teorię popiera różnorodnym doświadczeniem. Profesjonalne prowadzenie prac z zabytkową substancją – realizowanych zgodnie ze współczesną wiedzą i technologią konserwatorską – umożliwia rzetelnie dobrany zespół specjalistów z różnych dziedzin prowadzonych przez dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki.

Zakres naszych prac obejmuje konserwację:

– malarstwa ściennego i sztalugowego (obrazy na płótnie oraz drewnie),

– obiektów drewnianych, polichromowanych (rzeźby, ołtarze, ambony, etc.)

– obiektów kamiennych (rzeźba, detal architektoniczny)

Świadomie i odpowiedzialnie podejmujemy się również projektowania oraz wykonania dzieł posiadających cechy religijne i artystyczne, w swym działaniu skupiamy się na wyważonym oraz harmonijnym stosowaniu elementów dekoracyjnych wnętrz.

W oparciu o tradycyjne techniki zdobienia oraz współczesne środki malarskie wykonujemy projekty oraz realizujemy zlecenia z zakresu malarstwa dekoracyjnego i iluzyjnego w obiektach historycznych, także współczesnych.

Nasz zespół specjalistów z dziedzin artystycznych tworzy koncepcje i wykonuje elementy wyposażenia wnętrz by były wierne tradycji i żywe artystycznie.